hataysodes@gmail.com +90 (326) 214 03 30 - Dahili: 2128 +90 (326) 213 35 76
T.C.
HATAY VALİLİĞİ
SOSYAL DESTEK PROGRAMI
"KÜÇÜK DOKUNUŞLAR GERÇEKLEŞEN HAYALLER"

15.06.2016

“BELEN KADIN TOPLUM MERKEZİ” PROJESİ KAPSAMINDA EL SANATLARI SERGİSİ YAPILDI

Hatay Sodes(SODES) kapsamında finanse edilen ve Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “Belen Kadın Toplum Merkezi” projesi çerçevesinde el sanatları sergisinin açılışı saat 10:00’da Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayında yapıldı.
Açılış, Kaymakam Abdulaziz AYDIN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU ve eşi Yüksel VURUCU, Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ, SODES Yetkilileri Mehmet KOCA, Cemil ŞEKERCİ ve Ali Onur PEHLİVAN, Siyasi Partilerin İlçe temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve Kursiyerlerin katılımı ile yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış programı, Proje koordinatörü Yeliz SEVİM konuşmasında; 12 ay sürecek programın ilk 7 ayında proje kapsamında bugüne kadar “Dekoratif Ahşap Süsleme, Filografi, Ahşap Yakma ve Dekoratif Tablo Yapımı ” kurslarının tamamlandığını ve 60 kursiyerin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiğini belirtti.
Kaymakam Abdulaziz AYDIN konuşmasında; tarihi mekanda yapılan bu tür etkinliklerin kendisini her zaman duygulandırdığını, bu mekanın daha aktif kullanılması amacı ile halkımıza Kütüphane olarak hizmet vermesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanabileceğini, bugün burada kadınlarımız için sosyal bir faaliyet amacı ile açılan merkezin pozitif katkılarını toplumumuzda görmekten memnuniyet duyduklarını, önümüzdeki yıllarda bugün aramızda olan SODES yetkililerinin de desteği ile kendi merkezinde kalıcı olarak Belen’e hizmet vermeye devam etmesi ümidi ile serginin hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkürlerini belirtti.
Kursiyerler adına Tuğba YÜCEL’in duygu ve düşüncelerini aktardığı konuşmasında; kendilerine bu imkanı tanıyan başta İlçemiz Kaymakamı Sayın AYDIN’a ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür etti.
Kaymakam AYDIN’ın SODES Birim Yetkilisi Mehmet KOCA’ya kursiyerler tarafından hazırlanan hediyeyi takdim etmesi sonrasında açılış için kurdele kesimi sonrasında serginin gezilmesi ve yapılan ikramlarla program sona erdi.

Her hakkı saklıdır.