hataysodes@gmail.com +90 (326) 214 03 30 - Dahili: 2128 +90 (326) 213 35 76
T.C.
HATAY VALİLİĞİ
SOSYAL DESTEK PROGRAMI
"KÜÇÜK DOKUNUŞLAR GERÇEKLEŞEN HAYALLER"

12.02.2015

Vali Yardımcısı Bilal BOZDEMİR, Antakya'da bir otelde düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, SODES başladığından bu yana ilde 185 projeye destek verildiğini ifade eden Bozdemir, bunun miktarının 13 milyon liranın üzerinde olduğunu, bu yıl verilecek desteklerle bunun 17 milyonu bulacağını söyledi. Hatay Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edildiği kaydetti.

Proje Koordinatörü psikolog Ümit ÇAĞLAR da projenin 15 Eylül'de başladığını ve 12 ay süreceğini kaydetti. Projenin amacının, kadına yönelik şiddet, madde bağımlılığı, çocuk ihmal ve istismarı, yaşlılık dönemi yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla hem bu kesim hem de dezavantajlı kesime hizmet eden kurum çalışanlarına eğitim, gezi, kurs faaliyetleri gerçekleştirerek toplumsal refahı arttırmak olduğunu vurgulayan Çağlar, projenin bütçesinin 110 bin lira olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ALDATMAZ yaptığı konuşmada, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çocuk, kadın, engelli, yaşlı, şehit ve gazi yakınlarına hizmet verdiğini vurguladı.

“Biz Bir Aileyiz” projesinde kadınların şiddetten uzak bir hayat yaşayabilmesi, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, meslek edindirme kurslarına yönlendirilerek istihdam edilmelerinin sağlanması; Alzheimer hastalığı ile mücadele eden yaşlılarımız ve ailelerinin hastalıkla baş etme yolları; çocuk istismarı, ihmali ve madde bağımlılığının önlenmesi için başta psikososyal destek olmak üzere eğitim, seminer, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklenmesi bilinçlendirilmesi amaçlandığını söyledi.

Her hakkı saklıdır.